Istraživanje
U sklopu ove aktivnosti, u zemljama sudionicama projekta, proveli smo kvantitativno istraživanje čija je svrha utvrđivanje učestalosti nasilja u partnerskim vezama mladih, osviještenost mladih o ovom fenomenu, traženje pomoći, itd.
Istraživanje je provedeno putem online upitnika, na reprezentativnom uzorku od 1000 osoba iz svake zemlje. Reprezentativnost uzorka može doprinijeti argumentaciji i koristiti se kao materijal u zagovaračkim aktivnostima i sl. Osim nacionalnih istraživanja dostupno je i komparativno istraživanje. Rezultate ove studije koristimo kako bismo što učinkovitije utjecali na druge aktivnosti (facebook grupu, internetsku platformu te interaktivni kviz).
Društvena grupa na Facebooku (ili Instagramu)
U svakoj je zemlji pokrenuta društvena grupa u kojoj osobe koje rade s mladima raspravljaju o temama vezanim uz nasilje u adolescentskim vezama. U ožujku 2018. godine proveden je trening usmjeren na društvene mreže i komunikaciju s mladima kojima je potrebna pomoć.
Diskusije su vodili mladi volonteri/ke ili zaposlenice/i partnerskih organizacija koji rade s mladima te su dobro upoznati s temom nasilja u adolescentskim vezama. Različiti materijali, video materijali ili internetske stranice koje se bave problemom nasilja u vezama mladih, objavljene su i podijeljene u ovim grupama. Potaknuta je i rasprava o kvalitetnim vezama i nasilju u adolescentskim vezama. Osoba zadužena za grupu je redovito (jednom tjedno) čitala postove i komentirala ih.
Povrh toga, odlika projekta je i fleksibilnost vezano uz nove društvene medije koje su važne mladima. Nekoliko partnerskih organizacija odlučilo je koristiti Instagram jer je popularniji među mladima. Objave na Instagramu imaju nekoliko ciljeva- primjerice, informiraju o nasilju u vezama mladih i kvalitetnim vezama, pružaju informacije o Facebook grupi i drugim aktivnostima projekta, ili jednostavno potiču pratitelje/ce na raspravu i izražavanje vlastitog mišljenja o određenoj temi.